[Wan 0.2] 鈍底 - The Lower Depths

Tu rozgrywamy forumowe sesje RPG.

Moderatorzy: Cthulhoo, rTec, Raionek, Zhearrimst, Kamruz

Re: [Wan 0.2] 鈍底 - The Lower Depths

Postprzez WanWan » 20 maja 2018, o 22:20

Prędkość lotu również nie była oszałamiająca. Tagane lecąc tyłem nie mogła rozwinąć pełnej prędkości i nie widząc gdzie leci, ponownie co chwilę zbaczała z drogi.

Ściana jaką Tagane stworzyła była drewniana, ale tak jak jest twórczyni, poszarzała. Chi nawet nie próbowała jej ominąć, nawet jakby chciała, za późno ją dostrzegła. Na szczęście spowalniana przez Tagane nie była narażona na jakiejkolwiek obrażenia. Odbiła się i na 3-4 sekundy ja zamroczyło.

Z góry Chi mogła dostrzec już świątynię, ale przez lot tyłem przebyliście dopiero 1/3 drogi.
Obrazek
5000アテンション欲しい
WanWan

Achievementy:

Postprzez Raionek » 20 maja 2018, o 23:54

Poruszałyśmy się bardzo wolno. Nie przeszkadzało mi to. Nie miałyśmy ograniczenia czasowego na rozwiązanie naszych problemów o ile dobrze mi wiadomo. Problemy nigdzie od nas nie uciekną.

Cały czas lecąc w ten sam sposób, od czasu do czasu oglądałam się za siebie by wiedzieć gdzie lecę. W końcu widziałyśmy już w oddali świątynię Hakurei. Położona była na wzniesieniu dlatego możnabyło ujrzeć ją już z daleka. Chociaż w sumie nie byłyśmy raczej aż tak daleko skoro ją widzimy.

Prowadziłam dalej rozmowę z Chi.
- Oczywiście, że picie na kaca to dobry pomysł. Trunek szkodzi jak przechodzi. - Zaśmiałam się z własnego rymu wymyślonego na poczekaniu. Po tym jak Chi zderzyła się z moją ścianą starałam się nie śmiać zbyt mocno. Choć wyraźnie się powstrzymywałam. Zawsze mnie to bawi. - Możesz nie chwalić się tym co umiesz, ale możemy mieć wtedy problem ze współpracą. - Spoważniałam gdy zaczęłam o tym mówić - Jak wiesz, dużo konfliktów w Gensokyo jest rozwiązywanych poprzez danmaku. Jeżeli wdamy się w bójkę, mogę przypadkowo przeszkadzać tobie w sprawnym starciu. Ściany są przeszkodą dla obydwu stron. Jeżeli dowiem sie co umiesz, będę mogła opracować plan działania w kryzysowych sytuacjach! - Myślałam co jeszcze dodać. - Moja zdolność pozwala zmienić mi kształt pola walki. Sprowadzić przeciwnika na krótki dystans lub trzymać go z dala. Zablokować wizję i wprowadzić w pułapkę! Ale brakuje mi, że tak powiem... Siły ognia. - Starałam się wyjaśnić jak najlepiej to, że musimy dobrze współpracować jako drużyna. Wiedząc co drugie potrafi zrobić. Przynajmniej mniej więcej.
Obrazek
Raionek

Achievementy:

Postprzez Natsuno » 21 maja 2018, o 19:40

Po tym natłoku wydarzeń czas na oddech spadł jej jak z nieba. Jasne, rozmowa była trochę stresująca, ale lepsze to niż jakieś dziwne, zbite dzieci.
- Chciałabym móc się z tobą nie zgodzić - uśmiechnęła się niezręcznie odwracając wzrok w inną stronę - Ale...Nie umiem tego jakoś sensownie opisać. Pokażę ci, okej?
Nie czekając na odpowiedź, wyciągnęła jedną ze swoich malutkich laleczek. Nonszalancko podrzuciła ją do góry, zaraz po tym przebijając ją jedną z igieł z wierzchu dłoni. Planowała wystrzelić kilka pocisków. Zbyt wiele mogło przyciągnąć niepotrzebną uwagę.
Obrazek
Natsuno

Achievementy:

Postprzez Raionek » 21 maja 2018, o 20:50

Obserwowałam uważnie. Zdolność Chi nie wydawała się specjalnie silna. I wymagała przygotowania. Jednak podobała mi się. - Używasz lalek do strzelania pociskami. Ładnie. - Klasnęłam dłońmi. - Chciałabym zobaczyć pełnię twojej siły. Chociaż może lepiej by nie doszło do konieczności jej używania. - Wciąż powoli lecieliśmy. Wiedziałam już chyba wszystko czego musiałam dowiedzieć się o osobie mi towarzyszącej. Teraz przyszła pora na zabawę! No... Zaraz. Jak już dolecimy na miejsce.
Obrazek
Raionek

Achievementy:

Postprzez WanWan » 21 maja 2018, o 21:53

Chi choć próbowała zaprezentować swoje danmaku nonszalancko, ledwo zdołała zahaczyć igłą o lalkę. Jej stan nie tylko utrudniał unikanie przeszkód, ale też używanie swoich zdolności bez skupienia się na tym co robi.

W międzyczasie udało się wam zbliżyć do świątyni. Z tej odległości mogliście już zobaczyć ją w całej okazałości, choć dzieliło was jeszcze kilka minut koślawego lotu, o ile tego nic nie zakłóci. Niestety, ktoś lub coś chyba zamierza was jeszcze bardziej spowolnić, jakiś zielony obiekt wystartował ze szczytu schodów i zaczął mknąć w waszym kierunku.
Obrazek
5000アテンション欲しい
WanWan

Achievementy:

Postprzez Raionek » 21 maja 2018, o 23:47

Dolatując do świątyni mogłyśmy już ją podziwiać. Wyglądała biednie jak na najważniejszy obiekt kultu w Gensokyo. Chociaż nie bym nigdy wcześniej jej nie widziała. Choć nie rozmawiałam z kapłanami to budynek mniej lub bardziej - jest mi znany.
Nie zdążyłam jednak nacieszyć się widokiem światyni. Cos zaczeło lecieć w naszym kierunku. Pocisk? Osoba? Cokolwiek to jest... Stanęłam twardo na ziemi przygotowałam się do stworzenia skalnej ściany przed lecącym obiektem. Jednak nie frontalnie, bo ciężko ocenić tego siłę. Chciałam ustawić ścianę bokiem by obiekt jedynie zmienił kierunek lotu. Nie uderzając w zaporę bezpośrednio, nawet pocisk o ogromnej sile powinien odbić się rykoszetem... No a jeżeli to co w nas leci to jakaś osoba to odbicie się od takiej ściany nieco ją spowolni.

Spoiler:
Obrazek
Raionek

Achievementy:

Postprzez Natsuno » 22 maja 2018, o 21:34

Haha. Dostała pochwałę. Chociaż nie była pewna co oznacza "pełnia siły". Wbija się w coś i strzela. To tyle. Ewentualnie może jeszcze w kogoś rzucić butami.
Ego rosnąć zbyt długo jednak nie mogło, bo coś pojawiło się na horyzoncie. I coś było trafnym określeniem. Poczuła dopływ adrenaliny. W ustach zrobiło jej się sucho, a źrenica oka rozszerzyła się. I chociaż Tagane zareagowała wcześniej, nie mogła pozwolić sobie na bezczynne stanie.
Postąpiła trochę w tył, a następnie przyszykowała wszystkie lalki które ze sobą miała. Mimo, że na igłach, jeszcze nie wystrzelały pocisków. Nie była pewna co chce zrobić obiekt. I chociaż nie przystąpiła do ataku, czekała w pełnej gotowości.
Obrazek
Natsuno

Achievementy:

Postprzez WanWan » 22 maja 2018, o 22:12

Choć ściana zmaterializowała się w znacznej odległości od lecącego obiektu i nie pojawiła się w mgnieniu oka, jak się okazało, osoba, która leciała wam na spotkanie, nie spodziewała się takiej przeszkody i zahaczyła o nią.
- uuułaaAAAAAAA...!!! - przemknęło między waszymi uszami wraz z zielonowłosą dziewczyną, która wykonała serię beczek i zniknęła za waszymi plecami.
Nim jednak przeszło wam przez myśl obrócić się, spiesząca do was postać wykonała nawrót i zatrzymała się jakieś 20 metrów przed wami ciężko dysząc.
- Co... Co to za napaść na świątynię z samego rana? A... ach... A gdyby to była kapłanka? Też byście powitali gospodarza? - z trudem zapytała was.

Zielonowłosa wyglądała tak:
Spoiler:
Obrazek
5000アテンション欲しい
WanWan

Achievementy:

Postprzez Natsuno » 22 maja 2018, o 23:40

Och. Czyli to nie było zbyt trudne. Mocno speszona własną przydatnością przywróciła lalki do wcześniejszego stanu. Ale...Ojej, przecież to "coś", wyglądało jak cukierkowa kreacja dla dzieci!
- Jaka Ty jesteś słodka...Buzia, włosy... - kompletnie zignorowała poprzednią wypowiedź, nie próbując nawet kryć zachwytu.
Do największych kobieciar w Gensoukyou chyba się nie zaliczała, ale dla takich momentów zdecydowanie warto było robić coś poza tym cholernym teatrzykiem.
Obrazek
Natsuno

Achievementy:

Postprzez Raionek » 23 maja 2018, o 01:15

Na mej twarzy zagościł prześmiewczy uśmiech - Heh - Zaśmiałam się z narzekającej dziewczyny. - Ciesz sie, że nie postawiłam prostej ściany. - Zawsze mogło być gorzej. - Jestem Tagane, Nurikabe. Wybacz, mam taki nawyk do stania na drodze innych. - Mój wyraz twarzy nie wskazywał na to był czuła skruchę z powodu tego co zrobiłam. - A ty to... - Spojrzałam na charakterystyczne uszy i róg dziewczyny. - Komainu? Nie wiedziałam, że ta świątynia ma youkai za strażnika... Gdzie się tak śpieszyłaś? - Chyba miałam rację co do tego, że kapłanka nie jest aż tak agresywna wobec youkai.
Obrazek
Raionek

Achievementy:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sesje RPG