[Wan 0.2] 鈍底 - The Lower Depths

Tu rozgrywamy forumowe sesje RPG.

Moderatorzy: Cthulhoo, rTec, Raionek, Zhearrimst, Kamruz

Re: [Wan 0.2] 鈍底 - The Lower Depths

Postprzez WanWan » 29 maja 2018, o 00:16

Tagane ruszyła po schodach w górę. Wokół nie było nikogo poza wami i panowała cisza, którą przerwało wołanie nurikabe. Nikt na nie jednak nie odpowiedział.

Tagane:
Spoiler:
Ostatnio edytowano 29 maja 2018, o 22:48 przez WanWan, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
5000アテンション欲しい
WanWan

Achievementy:

Postprzez Natsuno » 29 maja 2018, o 21:51

Dopiero po tym, jak przez jakąś chwilę komainu nie pojawiła się na horyzoncie, Chi była w stanie wziąć oddech. Natychmiast dogoniła towarzyszkę, chcąc ją jakoś...skonfrontować. Ostatecznie, nie wiedziała za bardzo jak może się postawić, więc po prostu przygryzła wargę, nadal rozglądając się za śladami obecności zielonookiej. Może lubiła walki, może lubiła ryzyko, ale stresu miała na ten dzień dość.
Obrazek
Natsuno

Achievementy:

Postprzez Raionek » 30 maja 2018, o 00:28

Wchodząc coraz wyżej nieco się zaniepokoiłam. Nie chciałam wejść tu bez ostrzeżenia, gdyż mogę też zostać zaatakowana bez ostrzeżenia. Jednak było w świątyni miejsce które musiałam odwiedzić, bo nie wytrzymam. "Temizuya" - miejsce przy każdej kaplicy shinto, lokacja w której dokonuje się oczyszczenia przed modlitwą... W końcu będę mogła zaspokoić swoje pragnienie. Przy okazji pomodlę się do bogów czy coś.
- Droga wolna, ale stój na baczności. Jak by coś, przyszłyśmy tu się pomodlić. Nie mogą nam odmówić wykonania modlitwy, prawda? - Wciąż szłam do celu gotowa do postawienia ściany w razie nagłego ataku Komainu. W sumie spodziewałabym się tego po jej poprzednim ostrzeżeniu.
Obrazek
Raionek

Achievementy:

Postprzez WanWan » 30 maja 2018, o 17:23

Na terenie świątyni poza wami zdawało się nie być żadnej żywej duszy. Dookoła było względnie czysto wbrew zapewnieniom komainu. Sam budynek był zamknięty, ale zdaje się, że nikt i nic nie zamierza wam przeszkodzić w podejściu do temizuyi.
Pomijając fakt, że nie ma tu kapłanki, chram z zewnątrz zdaje się funkcjonować normalnie i nie budzi żadnych podejrzeń.
Obrazek
5000アテンション欲しい
WanWan

Achievementy:

Postprzez Natsuno » 30 maja 2018, o 22:01

- Umm...Chyba jednak tu poczekam. Ubezpieczę plecy! - nie brzmiała jakby szczególnie to na tym aspekcie jej zależało, ale chyba nie musiała się przed nikim tłumaczyć, prawda? - Tylko nie zrób sobie krzywdy...
Było cicho, ale to MUSIAŁY być pozory. Nie dopuszczała innej opcji. Paranoja przejmowała kontrolę i cały czas nadstawiała uszu, nosa i wzroku szukając. Nie musiała to nawet być komainu. Przytuliła mocniej maskotkę. Niech to się skończy.
Obrazek
Natsuno

Achievementy:

Postprzez Raionek » 31 maja 2018, o 00:20

Przytaknęłam głową koleżance. - Spokojnie. - Powiedziałam jak gdyby bardziej do siebie niż do niej.
Zbliżyłam się do źródełka wody i postanowiłam "oczyścić się". Chociaż może bardziej z kaca aniżeli jakiś brudów.

Podniosłam czerpak prawą ręką i napełniłam go do pełna wodą. Kolejno odsunęłam dłonie od źródła wody, aby brudna woda nie chlapnęła z powrotem do studzienki. Polałam lewą dłoń niewielką ilością wody, wystarczającą do zamoczenia mej małej rączki. Kolejno przełożyłam łyżkę i obmyłam drugą dłoń. Znowu chwyciłam czerpak prawą dłonią i nalałam wody do lewej dłoni. Wypiłam wodę którą nabrałam. Boże jakie to jest dobre! Nie muszę nawet pić dużo, zwilżenie gardła choć trochę po wczorajszej nocy jest najlepszym uczuciem na jakie czekałam od rana! Umm, świetne! Ah, co to ja miałam...? O!
Na koniec obmyłam jeszcze raz lewą rękę i chwyciłam czerpak obydwoma dłońmi wylewając z niego wodę poprzez ustawienie go do pionu... Teraz odłożyłam łyżkę. Rytuał temizu na tym można było zakończyć... I przejść do świątyni. Jeżeli wciąż nie widać nikogo wokół.
Obrazek
Raionek

Achievementy:

Postprzez WanWan » 31 maja 2018, o 15:55

Obmycie się chłodną wodą mogło trochę rozbudzić Tagane i zmyć brud od spania na ziemi, ale nie nic poza tym. Żadnych nadzwyczajnych, metafizycznych efektów.

Drogi do świątyni nic wam nie blokowało, nadal wokół było zupełnie pusto i cicho. Przed budynkiem stała skrzynia i nad waszymi głowami znajdowały się dzwony do wzywania bogów w czasie modlitwy. Drzwi do środka były zamknięte.
Obrazek
5000アテンション欲しい
WanWan

Achievementy:

Postprzez Raionek » 1 cze 2018, o 00:34

Cholera. Chciałam zgrywać dobrego wierzącego lecz teraz przyszła pora na najgorszą część. Należy złożyć ofiarę bogom, ale nie mam drobnych... Właściwie to nic ze sobą nie mam. Będę improwizować do czasu aż zobaczymy kogoś w pobliżu. Chciałam wypatrzyć co robi kapłanka, miała podobno zajmować się jakimiś porządkami lecz nigdzie jej nie widzę!
Podeszłam do skrzyni z datkami i przykładając zamkniętą dłoń do skrzyni na datki udawałam, że coś tam wrzuciłam. Starałam się trzymać dłoń tak by nie można było ujrzeć czy faktycznie coś tam wrzuciłam czy nie.
Następnie pociągnęłam za sznur by "zadzwonić do bogów". Dwukrotnie wykonałam głęboki ukłon. Złożyłam dłonie i zaczęłam się po cichu modlić z przymrużonymi oczyma. Właściwie to nic nie mówiłam, po prostu stałam w ciszy zastanawiając się czy na dźwięk dzwonków zaraz przyjdzie tu kapłanka... Dalej planowałam klasnąć dwukrotnie dłońmi na znak zakończenia modlitwy. Ukłoniłam się po raz ostatni i rozejrzałam się na boki.
Obrazek
Raionek

Achievementy:

Postprzez WanWan » 1 cze 2018, o 18:27

Ponownie, nikt nie zainteresował się dzwonieniem i klaskaniem przed świątynią. Co najwyżej bogowie mogli krzywo spojrzeć na Tagane składającą pustą modlitwę. Cisza była tak przeraźliwa, że nie było możliwości, by ktoś się nie zainteresował gośćmi w świątyni.
A jednak wygląda na to, że kapłanki nie ma, a komainu zniknęła, bo nawet nie widzieliście, by pokryjomu opuszczała teren świątyni po tym jak zostawiła was. Możecie dalej kręcić się po terenie chramu, ale wyczerpaliście już dostępne aktywności dla wiernych.
Obrazek
5000アテンション欲しい
WanWan

Achievementy:

Postprzez Raionek » 2 cze 2018, o 00:30

Pomachałam dłonią do Chi. Pokazałam jej temizuye. Kiwnęłam głową. Chciałam aby powtórzyła to samo co ja. Nie chciałam krzyczeć, nie wypada być zbyt głośno na terenie świątyni.
Zbliżając się jednak z powrotem do koleżanki powiedziałam nie szepcąc, zwyczajnym tonem. - Podobno Reimu miała robić porządki, jednak coś tu nie gra... Robi się coraz ciekawiej! - Wesoło rozglądałam się na boki za możliwymi kolejnymi celami. Jest gdzieś tu składzik? Może znajdziemy tam coś fajnego? A jak nie to może trzeba wejść głębiej do świątyni... Tyle możliwości!
Obrazek
Raionek

Achievementy:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sesje RPG