Dobry wieczór

Dział na tematy powitalne. Jesteś tu po raz pierwszy i nikogo nie znasz? Załóż temat i przedstaw się.

Dobry wieczór

Postprzez Revie » 15 wrz 2018, o 22:41

SIEMANECZKO ZIOMECZKI- znaczy...
Cześć, jestem Revie. Jak już pewnie zauważyliście, jestem zarejestrowana na wruszce od ponad roku, a ja nadal nawet się nie przedstawiłam.
No cóż, Chirumiru się rozlało i trudno. :whocarez:

Ale przejdźmy do rzeczy, jak już mówiłam, jestem Revie, mam 14 lat (co można wynioskować z mojego świetnego poczucia humoru) i pochodzę z Łodzi (gdzie to wszystko widnieje na moim profilu).

Jestem w fandomie Touhou od prawie dwóch lat, a samego początku mojego pobytu nawet nie pamiętam zbyt dobrze i mimo że zaczęłam się interesować Touhou gdzieś w październiku 2016-go roku, to ustaliłam sobie, że moja oficjalna rocznica wejścia do Touhou jest 12-go stycznia, przez fakt, że w tym dniu zapisałam mój najwcześniejszy replay, który jest z mojej rozgrywki z EoSD. Gry, którą zainstalowałam i w którą zagrałam jako pierwszą.

A tak o sobie to muszę powiedzieć, że mam tendencję do floodowania czatu i mimo że przez większość czasu się nie odzywam, to jak już zacznę to zwykle stawiam całe ściany tekstu. Dowód poniżej.
Tak tylko ostrzegam, bo zamierzam później wejść na Fairy Chat. :baka:

I teraz moment, na który wszyscy czekali! Małe QnA, w którym sama sobie zadaję pytania, żebyście wy nie musieli ich pisać bez sensu!

"Masz jakieś hobby?"
Owszem, mam. Rysuję i BARDZO chcę rozpocząć swoją przygodę zarówno z animacją (2D i 3D), programowaniem, jak i z kompozycją muzyki. A i jeszcze tworzę postacie (tzw. OC/FC).

"Ulubiony typ muzyki?"
Nie mam ulubionego i sam mój "gust muzyczny" jest całkiem zróżnicowany. Lubię rodzaje muzyki od Techno/Electro (szczególnie tego z lat 00, SUGURI OST moją miłością), przez Rock/Metal, do muzyki alternatywnej?? (jeżeli motywy z Touhou można tak w ogóle nazwać)

"Ulubiony circle?"
Nie wiem, czy mogę go nazwać ulubionym, ale Rolling Contact ostatnio przykuł moją uwagę swoją aranżacją the Legend of KAGE i Vessel of Stars ~ Casket of Star, bo to ~stare techno~. Linczki poniżej.

"W jakie części Touhou grałaś i jakie przeszłaś?"
Grałam we wszystkie, przeszłam LoLK (wszystkimi dziewczynkami) na Easy, PoDD (Marisą i Yumemi), LLS (Reimu A i B), EoSD (Reimu B), PCB (Sakuyą A), IN (Drużyną Granicy) i Soku (Sanae, Cirno i Meiling) na Normalu, PoFV (Ayą) na Hardzie i cały storyline AoCF na Overdrive.

"W jakie gry fanowskie grałaś?"
Grałam w IKUSAAAAAAAN!!, the Disappearing of Gensokyo, Uniting Barrage Action, NitorInc, Mystical Chain, Scarlet Curiosity, Puppet Dance Performance, Rhythm Carnival! Scarlet, Sky Arena, Fantasy Maiden Wars (na razie jestem na Scarlet), Touhouvanię i Touhouvanię 2.

[i]"W jakie gry grasz poza Touhou?"

Głównie w 100% Orange Juice, Acceleration of SUGURI II, Sorę, Skullgirls, Terrarię, osu!, Freedom Planet, LoLa i czasem w Trove.

"Jakiś ulubiony motyw muzyczny z Touhou?"
Hmm... Trudno jest wybrać jeden, więc przedstawię takie moje Top 4 (razem z linkami).
- Star Voyage 2008

- Watatsuki's Spell Card ~ Lunatic Blue

- Reincarnation (aranżacja DiPP oraz MIDI, bo obie są równie śliczne)

- A Dream That is More Scarlet than Red (wersja MIDI)

"Którą dziewczynkę najbardziej lubisz?"
Bardzo lubię Reisen, Kotohime i Yumemi. Są relatable (lol).

"To czemu masz Reimu na profilowym i na podpisie?"
Bo te portrety z PC-98 Reimu są po prostu słodziuchne. :rumia:
I mnie to dziwi, że nikt jeszcze nie zrobił takiego arta z np. Reimu-pielęgniarką lub Marisą-detektywem.

"Co lubisz, a co nie, jeśli chodzi o samą ciebie?"
Lubię być doceniana i zauważona kiedy chcę, ale niestety zdarza się to rzadko. ;v;
Także uwielbiam wygrywać jakiekolwiek debaty. Triumf to takie przyjemne uczucie. :baka:
Za to nie cierpię jak ludzie rozprzestrzeniają bs. Strasznie mi wtedy skacze sól w organiźmie.
Nadal mam flashbacki z tego, jak jakiś koleś na YouTubie napisał, że gwiazdy Marisy to słodycze. Tak, mają słodki smak, ALE JAK ZAMIERZASZ JEŚĆ ŚWIATŁO? Gwiazdy Marisy były w stanie stałym przez atmosferę księżyca i tylko dlatego Yorihime mogła jedną złapać i ugryźć! CZY TY MIAŁEŚ NA LEKCJI JĘZYKA CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM?!
Jak widać, czysta sól.

"Bla bla bla coś tam o słońcu, czy lubisz Sanae?"
Jest ok.
SANAE THE SCIENCE QUEEN.

"Jak chcesz zostać zapamiętana w fandomie?"
Jako ta jedyna co gadała o canonie.
Na serio czemu ludzie o tym nie rozmawiają?! Jest tak dużo rzeczy, o których nie widziałam, żeby ktokolwiek pisnął słówko, a są conajmniej warte uwagi.
Nawet sporządziłam plan pt. "Jak przeżyć nagłą teleportację do Gensokyo" za pomocą potwierdzonych informacji z mang itp... (jeszcze nie jest skończony, ale to tylko szczegół)
A co myśleliście, że nie widziałam tego wątku, gdzie mówicie, że polski fandom umiera, bo nie ma o czym gadać? SORE WA CHIGAU YO!
Ale to z brakiem osób z inicjatywą to już prawda...

Jak macie jeszcze jakieś pytania to śmiało. :whocarez:
I jak ktoś chce ze mną pograć w 100%OJ lub AoS II to proszę pisać. Tylko uwaga.
Mainuję Star Breaker. :baka:

Znaczy wiecie, też mogę zagrać w Soku, ale nie oczekujcie odemnie cudów.

I jeszcze jedno pytanko, tym razem do was, moi kochani.
Czy ktoś z was idzie jutro na Festiwal Komiksów i Gier do Atlas Areny?
By było mi miło, gdybym kogoś z was spotkała, szczególnie dlatego, że to mój pierwszy "konwent" w życiu. :D
I nawet jak nikogo nie będzie, to i tak będę aktywnie szukała czegokolwiek związanego z Touhou i najwyżej wstawię zdjęcia jak napotkam coś interesującego.
Revie

Achievementy:

Re: Dobry wieczór

Postprzez Kamruz » 16 wrz 2018, o 23:05

Na konwent się nie wybieram, ale jeśli chcesz pogadać o kanonie, to zawsze z chęcią. Co prawda nie udzielam się już od dłuższego czasu na Discordzie tego forum, ale w sumie od czego jest forum?
Ogólnie ludzie mało co gadają o kanonie, bo mało co się nim interesują. Ci co się tym jarali, to już obgadali co mieli obgadać w większości. Ci co nie obgadali, wolą w dużej mierze żyć własnym head-kanonem.

Ogólnie to miło cię poznać. Jak na razie podbiłaś rekord największej ściany tekstu na start.
Jeśli miałbym ci wstępnie zadać jakieś pytania, to może...
- Czemu akurat te dziewczynki? To że są reatable za mało mówi. :v
No i z racji tego, że ten motyw od jakiegoś czasu jest dość popularny:
- Czy grasz/grałaś w jakieś gry gatcha/mobage?

Kamruz
Convictor Yamaxanadu

Achievementy:
EoSD Clear EoSD Normal EoSD Hard

Postprzez AxeYou_ » 16 wrz 2018, o 23:14

"Masz jakieś hobby?"
Owszem, mam. Rysuję ...

Wew, szkoda że też specjalnie na Discordzie Cirno się nie udzielam. Tak czy inaczej pokazałabyś jak wyglądają twoje rysunki? Czysta ciekawość bo rysuję sam.

Discord Cirno jest martwy ale ten discord już nie specjalnie a są tam osoby głównie te które jakoś jeszcze się jarają Touhou więc polecam wejść tam niżeli na "Fariy Chat"
https://discord.gg/Zjn4ebF Zawsze jeżeli na chat nie chce ci się wchodzić to można porozmawiać na Forum jak Kamruz już wypunktował.

Tak czy inaczej jeżeli coś to na Tenshi które będzie sie odbywać w Gdańsku będzie realizowany Touhouroom jak i na Asuconie w Chorzowie (popatrz na konwentach południowych)

Fakt że odwaliłaś takie tl;dr w którym są odpowiedzi na 3 pytania które zawszę zadaje oh well...

Keine-fag #no.1 na "zimnej wróżce".
Jak można nie lubić Yuyuko :'3
AxeYou_

Lokalizacja: Bezduszne zaplecza Cirnowego Discorda - Siedziba w Gdańsku
Achievementy:
PCB Normal IN  Normal

Postprzez FoxMelody » 17 wrz 2018, o 01:40

Witaj witaj, chciałem coś bardziej rozwiniętego napisać, ale jakoś nie mam teraz pomysłu. Więc może póki co po prostu przywitam a potem wymyślę co dalej.
FoxMelody

Achievementy:
PCB Clear IN  Normal MoF Normal MoF Extra

Postprzez Niektóry » 17 wrz 2018, o 03:34

Revie napisał(a):Cześć, jestem Revie. Jak już pewnie zauważyliście, jestem zarejestrowana na wruszce od ponad roku, a ja nadal nawet się nie przedstawiłam.

W sumie ze mną było podobnie ^^
Witamy!

Revie napisał(a):Jestem w fandomie Touhou od prawie dwóch lat, a samego początku mojego pobytu nawet nie pamiętam zbyt dobrze i mimo że zaczęłam się interesować Touhou gdzieś w październiku 2016-go roku, to ustaliłam sobie, że moja oficjalna rocznica wejścia do Touhou jest 12-go stycznia, przez fakt, że w tym dniu zapisałam mój najwcześniejszy replay, który jest z mojej rozgrywki z EoSD. Gry, którą zainstalowałam i w którą zagrałam jako pierwszą.

A gdzie po raz pierwszy usłyszałaś o Touhou?

Revie napisał(a):Nie wiem, czy mogę go nazwać ulubionym, ale Rolling Contact ostatnio przykuł moją uwagę swoją aranżacją the Legend of KAGE i Vessel of Stars ~ Casket of Star, bo to ~stare techno~. Linczki poniżej.

Też nawet lubię parę jego kawałków, więc dorzucę się do linków:
- の斯くも美しき紅に - https://www.youtube.com/watch?v=KN4bbvN-sTY
- 綺雪朧月 ~Eternal Fullmoon (Ibiza Remix) - https://www.bilibili.com/video/av20888631/
- The rain came pouring down - https://www.youtube.com/watch?v=XZ2yiyBqwoI

Revie napisał(a):"W jakie gry fanowskie grałaś?"
(...) NitorInc (...)

Jestem wpółodpowiedzialny za ten twór. :kappa:

Revie napisał(a):Za to nie cierpię jak ludzie rozprzestrzeniają bs. Strasznie mi wtedy skacze sól w organiźmie.
Nadal mam flashbacki z tego, jak jakiś koleś na YouTubie napisał, że gwiazdy Marisy to słodycze. Tak, mają słodki smak, ALE JAK ZAMIERZASZ JEŚĆ ŚWIATŁO? Gwiazdy Marisy były w stanie stałym przez atmosferę księżyca i tylko dlatego Yorihime mogła jedną złapać i ugryźć! CZY TY MIAŁEŚ NA LEKCJI JĘZYKA CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM?!
Jak widać, czysta sól.

Zjedz sobie gwiazdkę na osłodę i ci przejdzie. ;-)

Revie napisał(a):"Jak chcesz zostać zapamiętana w fandomie?"
Jako ta jedyna co gadała o canonie.
Na serio czemu ludzie o tym nie rozmawiają?! Jest tak dużo rzeczy, o których nie widziałam, żeby ktokolwiek pisnął słówko, a są conajmniej warte uwagi.
Nawet sporządziłam plan pt. "Jak przeżyć nagłą teleportację do Gensokyo" za pomocą potwierdzonych informacji z mang itp... (jeszcze nie jest skończony, ale to tylko szczegół)

A widziałaś to?
https://www.scribd.com/document/2343657 ... rpretation
Niektóry

Achievementy:
PCB Lunatic UFO Normal UFO Extra PCB Full Hard

Postprzez Jozekopter » 17 wrz 2018, o 15:27

Cześć nowa użytkowniczka tego potenrznego forum o lodowej wróżce touhou :rumia: , szybkie pytanie
Sakuya czy Remilia
no i jeszcze prosiłbym o nick w lolu bo czasem pogrywamy ze znajomymi i może znajdzie się miejsce jeżeli byłabyś chętna oczywiście

Have Fun :whocarez:
Spoiler:
Jozekopter

GG: 50899844
Achievementy:

Postprzez Revie » 17 wrz 2018, o 22:04

Kamruz napisał(a):Ogólnie ludzie mało co gadają o kanonie, bo mało co się nim interesują. Ci co się tym jarali, to już obgadali co mieli obgadać w większości. Ci co nie obgadali, wolą w dużej mierze żyć własnym head-kanonem.

Albo myślą, że ich head-kanon to jest aktualny kanon.
Niektórzy nawet nie wiedzą co jest kanoniczne, a co nie. :whocarez:
Dlatego myślę, że ktoś powinien szerzyć prawdziwy kanon Touhou (nawet nie muszę to być ja), mimo tego, że już ci, którzy siedzą dłużej w fandomie wszystko to obgadali, ponieważ ludzie opowiadają tyle różnych wersji tych samych wydarzeń, że nowsze osoby się gubią i nie wiedzą już co uznać za prawdziwe (i są zbyt leniwe żeby samemu poszukać albo nie mają pojęcia gdzie w ogóle znaleźć takie informacje).
Mogę nie mieć racji, ale z mojej perspektywy (patrząc na np. Touhou Project Amino (TPA)) to tak właśnie wygląda.

Kamruz napisał(a):Ogólnie to miło cię poznać.

Mi też jest bardzo miło cię poznać. ^^
znaczy ja cię już niby znaaam
z YouTube'a na przykład
"kurcze czemu Kamruz już nie nagrywa 2huuuu"

Kamruz napisał(a):Jak na razie podbiłaś rekord największej ściany tekstu na start.

...To dobrze czy źle? : )

Kamruz napisał(a):- Czemu akurat te dziewczynki? To że są reatable za mało mówi. :v

Reisen - ~ s o c i a l   a n x i e t y   i n t e n s i f i e s ~
cicho nie wypominajcie mi że teraz z wami jakoś normalnie rozmawiam ale internet to ez modo życiowe ok :ezmodo:

Kotohime - ZBYT DZIWNA DLA CIEBIE (soreczka musiałam)

Yumemi - chyba nie chcecie słuchać o moich dylematach szkolnych.

I każda z nich jest urocza! :D

Kamruz napisał(a):- Czy grasz/grałaś w jakieś gry gatcha/mobage?

Nie. Nawet o nich wcześniej nie słyszałam.

AxeYou_ napisał(a):Tak czy inaczej pokazałabyś jak wyglądają twoje rysunki?

Proszę bardzo oto linczki do rysuneczków:
Cirno na Cirno Day (najświeższy i imgur popsuł przeźroczyste tło): https://imgur.com/a/lZA4JRW
Eirin (jeszcze nie dokończona, ale chociaż porządny szkic jest i od razu widać moje desperacyjne ukrywanie dłoni): https://imgur.com/aE7rvWh

AxeYou_ napisał(a):Discord Cirno jest martwy ale ten discord już nie specjalnie a są tam osoby głównie te które jakoś jeszcze się jarają Touhou więc polecam wejść tam niżeli na "Fariy Chat"
https://discord.gg/Zjn4ebF Zawsze jeżeli na chat nie chce ci się wchodzić to można porozmawiać na Forum jak Kamruz już wypunktował.

Wow, nie pomyślałabym, że Fairy Chat umarł, ale na Discorda się trochę za bardzo stresuję wejść, więc na razie raczej zostanę na forum.

AxeYou_ napisał(a):Tak czy inaczej jeżeli coś to na Tenshi które będzie sie odbywać w Gdańsku będzie realizowany Touhouroom jak i na Asuconie w Chorzowie

Do Chorzowa mi znacznie bliżej niż do Gdańska, ale nie ma szans żebym pojechała w tym roku. Szczególnie jak Asucon ma być w ten weekend, ponieważ jestem wtedy na Święcie Chorągwi Łódźkiej.

AxeYou_ napisał(a):Fakt że odwaliłaś takie tl;dr w którym są odpowiedzi na 3 pytania które zawszę zadaje oh well...

Oh weeell~ :whocarez:

FoxMelody napisał(a):Witaj witaj, chciałem coś bardziej rozwiniętego napisać, ale jakoś nie mam teraz pomysłu. Więc może póki co po prostu przywitam a potem wymyślę co dalej.

Witam witam, nie śpiesz się. :whocarez:

Niektóry napisał(a):A gdzie po raz pierwszy usłyszałaś o Touhou?

Moje pierwsze przybłyski z Bad Apple!! sięgają 2010-go roku i niby o tym zapomniałam, Bunny_Kou zrobiła ten swój nie tak bardzo świetny cover i tak jesteśmy w roku 2015/2016 gdzie grając w Nekodancer w pełnym ludu roomie, ktoś puścił Ronald McDonald Insanity. I ZACZĘŁO SIĘ. Zaintrygował mnie ten klaun McDonalda tańczący do chwytliwej muzyki. Uznałam, że sobie to jeszcze raz obejrzę na YouTubie i oczywiście w liście powiązanych filmów był U.N. Owen was Her? i jak tylko ten czerwono-żółty koleś po raz ostatni spadł z ławki, kliknęłam na miniaturkę z okładką od EoSD, na którym widniała Flandre i uznałam "Hej, muszę się wciągnąć w Touhou." no i jestem tutaj. Nie zapomnijmy, że mój najukochańszy motyw w okresie "nauki" o Touhou to był Beloved Tomboyish Daughter (znany jako Beloved Tomboyish Girl) i pierwszy rysunek z Touhou, był z Cirno (niestety, pozbyłam się go).
I właściwie trochę was okłamałam, bo pierwszą grą, w którą oficjalnie zagrałam było PCB, nie EoSD.
Owszem, pobrałam PCB i EoSD jednego dnia, ale przypomniało mi się, że przecież nie miałam wtedy specjalnego patcha, który łatał problem kilku tysięcy fpsów. Ale nadal znalazłam tego patcha kilka dni po. :p
i nadal się zastanawiam jak mam w EoSD najwcześniejszego replaya, skoro tak naprawdę grałam w PCB na początku...

Chyba powinnam napisać jakiegoś nostalgia-posta na drugą rocznicę w fandomie, zamiast się tak rozpisywać na postach powitalnych (lol).

Niektóry napisał(a):Też nawet lubię parę jego kawałków, więc dorzucę się do linków

Szanuję i dziękuję za linki. ^^

Niektóry napisał(a):Jestem wpółodpowiedzialny za ten twór. :kappa:

Na serio? OwO
A co robiłeś? Grafika, programowanie czy muzyka?
Bo ja szczerze chciałam robić grafikę, ale zwątpiłam w moje umiejętności plastyczne.

Niektóry napisał(a):Zjedz sobie gwiazdkę na osłodę i ci przejdzie. ;-)

Chętnie, tylko skąd wytrzasnę Marisę i księżycową atmosferę? :' )

Niektóry napisał(a):A widziałaś to?
https://www.scribd.com/document/2343657 ... rpretation

Wcześniej tego nie widziałam, ale cieszę się, że coś takiego istnieje. Zawsze chciałam wiedzieć jak można wystrzelić pocisk danmaku. ^^

Jozekopter napisał(a):Sakuya czy Remilia

Sakuya. Do Remilii nic nie mam (no chyba, że muszę ją oglądać w SSiB, jezusie jaka ona tam była wkurzająca), ale zawsze wolałam Sakuyę.

Jozekopter napisał(a):no i jeszcze prosiłbym o nick w lolu bo czasem pogrywamy ze znajomymi i może znajdzie się miejsce jeżeli byłabyś chętna oczywiście

Zaxaret. Tylko jest pytanie, czy na pewno chcesz ze mną grać? Bo wiesz, mam tylko 19 lvl. : )
ale chociaż nie mainuję supporta
tylko Ahri :3
Revie

Achievementy:

Postprzez Niektóry » 18 wrz 2018, o 00:04

Revie napisał(a):

Na serio? OwO
Bo ja szczerze chciałam robić grafikę, ale zwątpiłam w moje umiejętności plastyczne.

Programowanie.
Zachęcam do zgłoszenia się jeśli masz chęci, zapewniam, że nie gryzą. A takie projekty to świetna okazja do podszkolenia się.
Niektóry

Achievementy:
PCB Lunatic UFO Normal UFO Extra PCB Full Hard

Postprzez Revie » 18 wrz 2018, o 17:09

Niektóry napisał(a):
Revie napisał(a):

Na serio? OwO

Programowanie.
Zachęcam do zgłoszenia się jeśli masz chęci, zapewniam, że nie gryzą. A takie projekty to świetna okazja do podszkolenia się.

Programowanie to fajna sprawa! :D
Ogólnie to miło wiedzieć, że ktokolwiek z Polski coś robi w tym projekcie poza tłumaczeniem. ^^
Może bym się zgłosiła na blok graficzny, albo nawet na programistyczny, ale na razie nie mam zbytnio czasu, bo szkoła, egzaminy, itd.
ALE, jak mi się trochę zwolni grafik, to chętnie wezmę udział w produkcji NitorInc. :reimu:
Revie

Achievementy:

Powrót do Poznajmy się!